05 April 2011

last day in Bath

After a loooong time I could write on my blog again..When I came back form UK, I was so busy that I did not find any time to upload new posts. Also the weather was afwul that we could not go out to take pictures..
Now it is April.:))) Who doesn't love spring?
After all those cold and snowy days you can get rid of  layered outfits and get a space in your closet for full of colorful summer clothes. I already purchased the hottest pieces of spring and I can not wait to show them to you..
Here is the last post of UK. the last day we spent in Bath..Shopping and enjoying the nice warm weather.. It was a great holiday but in the end it was so sad to say goodbye to Barış Yesim, Hektor and of course Tutku..
Loves,

Uzun bir aradan sonra nihayet bloguma tekrar yazabiliyorum. Ingiltere'den döndükten sonra o kadar yoğun haftalar geçirdim ki bilgisayarımın başına geçip blogumu güncelleyemedim. Havaların da soğuk ve yağmurlu olması fotoğraf çekimini etkiledi tabi. Böyle olunca araya uzuuuun bir zaman girdi..
Nihayet Nisan geldi ve ilkbaharı hissetmeye başladık..Şimdi kışın giydiğiniz kat kat giysilerden kurtulma ve dolabınızda renk renk (özellikle bu sezon her şey renk renk) kıyafetlere yer açma vakti..
Ben şimdiden bu yazın en gözde ve eğlenceli parçalarından almayı ihmal etmedim..Aldıklarımı size göstermek için sabırsızlanıyorum ancak Ankara'da havalar halen bir parça soğuk bu nedenle bugün Bath'da geçirdiğim son güne ait fotografları sizlerle paylaşıyorum..
Bath'da geçirdiğimiz muhteşem tatilden sonra Barış, Yeşim, Hektor ve tabiki Tutku'ya veda etmek çok üzücüydü:((..
Sevgiler,


Zara cardigan and pants
Ipekyol grey sweater
Ugg boots
Louis Vuitton hadbagNo comments:

Post a Comment